piątek, 24 czerwca 2016

Favourite stuff #1











Jeśli macie również tzw. Hopla na punkcie mody, i nie tylko samych ubrań, ale raczej jej historii oraz okoliczności powstawania najsłynniejszych domów mody to polecam wam koniecznie przeczytać książkę Yanna Kerlau „Sekrety mody”. Opowiada ona historię osiemnastu projektantów, którzy mieli ogromny wpływ na świat mody. Książka opisuje ich całą karierę, od pierwszych styczności z ubraniami, przez założenie własnych firm, aż po śmierć. Opisana jest m. in. Postać Diora, Balenciagi, Yves Saint Laurenta, Calvina Kleina, Diane von Furstenberg i wielu innych. Kopalnia wiedzy o High Fashion.
Druga książka natomiast to bardzo popularna (szczególnie w internecie) napisana przez blogerkę, fotografkę, pisarkę i ilustratorkę –Garance Dore pt. „Love Style Life”. I tak jak można wywnioskować po tytule, tematyka opiera się właśnie na tych trzech tematach. Nie jest to jakiś poradnik, jak się dobrze ubrać, tylko książka, która pokazuje czym jest prawdziwy styl i elegancja. Pisana jest prostym językiem, nie ma żadnych niezrozumiałych terminów. Do tego dochodzi przepiękna oprawa, zdjęcia, a nawet czcionka –które też robią swojeJ. I tak jak tą pierwszą książkę polecam szczególnie prawdziwym pasjonatom mody, tak tą każdemu kto lubi po prostu lekkie, przyjemne czytanie. 





























Obejrzałam niedawno dwa filmy, które szczególnie mi się spodobały. Pierwszy pt. „Dziewczyna z portretu”, nominowany do Oskara, jest to naprawdę hm..mocny film. Specyficzny, i  nie dla każdego. Opowiada historię młodego małżeństwa, Gerdy i Einara. Z początku wszystko w ich związku układa się dobrze, jednak z czasem Einar odkrywa w sobie zamiłowanie do damskich ubrań, kosmetyków itd. Zaczyna przebierać się za kobietę, Lily. W końcu decyduje się na operację zmiany płci. 
Polecam fanom dramatów oraz naprawdę wysoko poziomowego kina.
Drugi film to coś zdecydowanie lżejszego. Film science fiction pt. „Piąta fala”. Na ziemię nadciąga  inwazja kosmitów, którzy chcą przejąć ciała ludzkie oraz planetę Ziemię. Obcy chcą zapanować nad światem ludzi poprzez cztery fale (ciemność, destrukcja,infekcja, inwazja) natomiast w trakcie piątej fali, ludzie staną do walki. Lekkie kino, idealne na wieczór.



















U mnie z muzyką jest różnie, przypuszczam, że tak jak i u większości osób. Tak naprawdę ciągle znajduję ulubione piosenki, które później męczę do upadłego. Ostatnio najczęściej słucham trzech: Paylor feat. Jimmy „2Shoes”, Desiigner „Panda” i Selena Gomez „Kill em with kindness”. 









































Nie wiem czy picie herbat można zaliczyć do jednej z  ‘miłości’. Jeśli tak, to u mnie zdecydowanie zajmuje jedno z pierwszych miejsc. Jednak już od dłuższego czasu piję tylko zielone. Mają naprawdę super działanie na nasz organizm. Wspomagają proces spalania kalorii, przyspieszają metabolizm, zawierają witaminy C,E i B, oraz działają uspakajająco. Piłam już różne rodzaje, z opuncją, skórką cytryny, mięta.. Teraz znalazłam z firmy Loyd z imbirem, cytryną i miodem. Ciekawe połączenie smakowe.




















Odkąd zaczęłam się trochę bardziej zdrowo odżywiać (chociaż trochę, bo całkowicie nie dam rady!), szukam różnych fajnych i koniecznie –prostych przepisów na jedzenie. Szczególnie lubię jeść sałatki. W ostatnim czasie często jadłam tą typowo wiosenno-letnią, którą widzicie na zdjęciu. Jest bardzo prosta, zdrowa, i wbrew pozorom-sycąca. Potrzebne składniki to:mix sałat lodowych, kilka listków szpinaku, pomidory (koktajlowe lub zwykłe), ser feta oraz podsmażona pierś z kurczaka. Łączymy składniki, można tu oczywiście dodać jogurt naturalny, bądź sos sałatkowy dla ciekawszego smaku. 





























Czyli Outfit Of The Month (strój miesiąca). Połączyłam czarne, a’la skórzane legginsy, czarna długa bluzka z rozcięciami po bokach i napisem z hitem sezonu –denimową kurtką. Do tego uzupełnienie w postaci ‘aksamitki’ na szyi (choker), czarnych superstarów oraz okularów awiatorów/lustrzanek. 












  


Korzystając z okazji, chcę jeszcze tylko wam życzyć udanego rozpoczęcia wakacji! W końcu wszyscy się doczekaliśmy;) Miłego dnia i do następnego   / I



tekst: Ilona
zdjęcia: Karolina